Laurens Jan Brinkhorst (1937)

Algemeen

Brinkhorst
Laurens Jan
Man
1937
prof. mr.

Benoemingen

Buitengewoon hoogleraar
Europees recht
Koninklijk Besluit no. 13
1966-1967
Hoogleraar
Europees recht
Koninklijk Besluit no. 13
1967-1973
26-03-1968
Europees recht als rechtswerkelijkheid
Benoeming tot staatssecretaris
11-05-1973
Benoeming elders

Literatuur

Academisch Perspectief februari 1967 blz 32 (met foto)
Academisch Perspectief mei 1968 blz 97
Jaarboek RUG 1968 blz 50
jaarboek RUG 1973 blz 88
http://law.leidenuniv.nl/org/publiekrecht/europainstituut/medewerkers/prof-mr-lj-brinkhorst.html

Overige

1992-1994 Buitengewoon hoogleraar Leiden 2002-2003 Hoogleraar Tilburg 2006 Hoogleraar Leiden
- lid Provinciale Staten van Groningen, van 7 juli 1970 tot oktober 1971 - staatssecretaris van Buitenlandse Zaken (belast met Europese samenwerking), van 11 mei 1973 tot 8 september 1977 - lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1977 tot 11 november 1982 - fractievoorzitter D66 Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 september 1981 tot 11 november 1982 - ambassadeur van de Europese Gemeenschap te Tokio, van 1 december 1982 tot 1 januari 1987 - directeur-generaal Milieuzaken, Consumentenbelangen en Nucleaire Veiligheid, Europese Gemeenschap, van 1 januari 1987 tot 1994 - lid Europees Parlement, van 19 juli 1994 tot 8 juni 1999 - minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, van 8 juni 1999 tot 22 juli 2002 - minister van Economische Zaken, van 27 mei 2003 tot 3 juli 2006 - (tweede) viceminister-president, van 31 maart 2005 tot 3 juli 2006